MÜSİAD Vizyoner’21 İçin Geri Sayım Başladı

MÜSİAD’ın iş insanlarını bilgilendirme, geleceğe hazırlama ve iş hayatına katkı sağlama amacıyla düzenlediği Vizyoner zirvesinin dördüncüsü 22 Aralık’ta gerçekleştirilecek. Bu yılki teması “Fark Et” olarak belirlenen zirve, yerli ve yabancı önemli konuklarını Haliç Kongre Merkezi’nde ağırlayacak.

Toplantıda konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, belirledikleri hedefler doğrultusunda Vizyoner’21’in çerçevesini farklılaştırmaya çalıştıklarını belirterek, burada en büyük amaçlarının ‘faydaya yönelik hareketler’ olduğunu söyledi.

Asmalı, Vizyoner’in ülkemizdeki iş insanlarını bilgilendirme, geleceğe hazırlama ve güven odaklı iş bağlantıları geliştirmelerine yardımcı olma amacıyla gerçekleştirildiğini dile getirdi. ‘Türkiye’nin kalkınması, dünya gündeminde söz sahibi bir ülke olması, toplumsal düzeyde bir bilinç ve farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen programımız, geleceğimizin dönüşüm ve gelişimine çözüm önerileri getirmeyi hedefliyor.’ diyerek MÜSİAD Vizyoner’in gerçekleştirilme amacının altını çizdi.

2015’te ilki düzenlenen zirvenin bugüne kadar 3 kez gerçekleştirildiğini söyleyen Mahmut Asmalı, bu programların içeriğine ilişkin bilgiler paylaştı.

Asmalı, ‘Vizyoner’21 geçmişi bildiğimiz, bugünü anladığımız ve geleceğin dünyasını öngörme aksiyonundan yola çıkarak içinde yaşadığımız dünyayı her anlamda fark etme gayesi taşımaktadır. Dijitali fark et, iklimi fark et, girişimi fark et, dönüşümü fark et diyerek bugünü birlikte anlamayı, yaşadığımız dünyayı anlamlandırmayı ve ‘Fark Et’ diyerek yarınlara yeni bir yol çizmeyi amaçlamaktadır.’ sözleriyle profesyonel iş dünyasında farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini vurguladı.

MÜSİAD Vizyoner'21 Tanıtım Toplantısı
(MÜSİAD Vizyoner’21 Tanıtım Toplantısı)

Tanıtım toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız ve MÜSİAD Vizyoner’21 İcra Kurulu Başkanı Erkan Gül ise Vizyoner’21 Fark Et zirvesini belli periyotlarla 2023’e kadar devam ettirmeyi düşündüklerini belirterek, şu bilgileri verdi:

‘Anadolu’nun belirli şehirlerinde Vizyoner’21 Fark Et’i herkesle buluşturmak, fayda sağlamak istiyoruz. Start-up’ların geleceğimiz için oldukça önemli olduğunu dile getirmiştik. Vizyoner’21 için Start-up Exchange Sahnesi ile karşınıza çıkacağız. Start-up ruhunu önemseyen girişimciler bu sahneye çıkacak, misyon ve vizyonlarından bahsedip start-up fikri olan kişilere de bir yol haritası göstermiş olacaklar. Yine Start-up Exchange ödül törenimizle bir ilki gerçekleştirerek; ‘Özgün Ürün Şampiyonu’, ‘Sınır Tanımayan Şampiyon’, “En Çevreci Şampiyon’ ödüllerimizi takdim edeceğiz.’

Gül, zirveye davet ettikleri start-up’ların birçoğunun geleceğin markaları haline gelen unicornlara hatta decacornlara dönüşeceğine inandıklarını kaydederek, ‘Ayrıca bir diğer sürprizimiz de start-up’lar için özel kitapçık ve web sitesinin tasarlanacak olması.’ dedi.

Kategori: Genel
Etiketler: ,

Bunlar ilgini çekebilir

Önceki yazı
Yönetim Kurulu Başkanımız Erkan Gül,Müsiad Yönetim Kurulu Üyesi Olarak Seçildi.
Sonraki yazı
MÜSİAD Vizyoner’21’de İklim Manifestosunu Açıklayacak
Menü